Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Wycieczka uczniów klas 5c i 5d do Stryszowa i „Apilandii”

Wycieczka uczniów klas 5c i 5d  do Stryszowa i „Apilandii”

W dniu 18 listopada uczniowie klas 5c i 5d pod opieką p. M. Dudki, p. B. Sordyl, p. L. Siwek i p. M. Trzepaczki wzięli udział w wycieczce do Stryszowa i „Apilandii”.

Pierwszym punktem był dwór w Stryszowie, który jest oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Szlachecka codzienność – opowieść o dworze w Stryszowie i jego mieszkańcach”, podczas której prowadzący wprowadził ich w tajniki życia codziennego w dawnej Polsce. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć zrekonstruowane wnętrza – prezentowane w nich eksponaty pochodzą ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu. Zostały one zaaranżowane tak, aby oddać atmosferę XIX – wiecznego dworu. Ekspozycja obejmuje salon, gabinet, jadalnię i sypialnię, w których uczniowie mogli podziwiać dawne meble i przedmioty codziennego użytku. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”, gdzie uczestnicy zwiedzili interaktywną wystawę, poznając znaczenie i rolę pszczół oraz tajniki pracy pszczelarza. Szczególną atrakcją okazały się warsztaty wykonywania świec z wosku. Zajęcia w nowoczesnym i multimedialnym muzeum łączące w sobie edukację i zabawę na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów.