Lekcja odpowiedzialnego korzystania z Internetu

"Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać?"

W dniu 20.12.2023 w naszej szkole odbyła się lekcja odpowiedzialnego korzystania z Internetu w wykonaniu Teatru Edukacyjnego - "Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać?"

Podczas artystycznego spotkania uczniowie obejrzeli scenki ukazujące współczesną cyfrową rzeczywistość. Krótkie historie prezentowane przez występujących, zwracały uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

Podczas występu zwrócono uwagę na niepokojące zjawiska, do których bez wątpienia należą cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming czy happy slapping. Prowadzący wspólnie z uczniami zastanawiali się nad korzyściami oraz zagrożeniami jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Na koniec spotkania artyści przypomnieli najważniejsze zasady umożliwiające bezpieczne korzystanie z sieci.