Szkolny Konkurs Historyczno - Fotograficzny

Szkolny Konkurs Historyczno – Fotograficzny „105 lat Niepodległej”

1. Cele konkursu:

• uczczenie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,

• kształtowanie postaw patriotycznych,

• umacnianie tożsamości narodowej,

• rozwijanie zainteresowań uczniów.

2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII.

3. Przedmiotem konkursu są autorskie, indywidualne prace fotograficzne wykonane przez ucznia przystępującego do konkursu.

4. Tematem konkursu jest 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotografia powinna upamiętniać to wydarzenie. Może przedstawiać np. budynek, krajobraz, przedmiot, atrybut, kostium, wydarzenie nawiązujące do historii Polski.

5. Fotografie powinny być wywołane w formacie 13x18 lub większym i opatrzone na odwrocie metryczką zawierającą:

• tytuł zdjęcia,

• imię i nazwisko autora,

• klasę.

6. Ocenie będą podlegać:

• prezentacja i interesujący sposób ujęcia tematu,

• walory estetyczne, efekt wizualny, przejrzystość, techniczna poprawność wykonania,

• trafność doboru tytułu do przedstawionej fotografii.

7. Każdy spełniający kryteria uczestnictwa może zgłosić jedną pracę – zdjęcie.

8. Autorem zdjęć może być tylko jedna osoba, wyklucza się wspólne tworzenie pracy konkursowej.

9. Niedozwolone jest plagiatowanie bądź kopiowanie innych dzieł, w tym powszechnie znanych.

10. Zgłaszając pracę, uczeń dołącza zgodę rodzica na udział w konkursie wraz z oświadczeniem ze zgodą osób, których wizerunki utrwalono na fotografiach, na ich publikację na stronie internetowej i profilu FB szkoły.

11. Prace nie spełniające powyższych warunków nie będą brane pod uwagę.

12. Prace nie będą zwracane. Fotografie przechodzą na własność organizatorek. Po zakończeniu konkursu prace będą zamieszczone na gazetce historycznej.

13. Prace należy dostarczyć do p. Moniki Dudki lub p. Marty Paczyńskiej do 28 października 2023 r.

14. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 06.11.2023 r.

15. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody książkowe. Za udział w konkursie przewidziane są bardzo dobre oceny z historii.

Zapraszamy do udziału!

Organizatorki: Monika Dudka, Marta Paczyńska