Wycieczka klas 6c i 6d na Wawel

Dlaczego warto zwiedzić Wawel? Powodów jest mnóstwo. Wzgórze Wawelskie to szczególne miejsce w świadomości Polaków – skarbnica historii, informacji, ciekawostek i legend. Przede wszystkim jest to miejsce, które spodoba się turyście w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Tak też było w przypadku uczniów klas 6c i 6d, którzy 14 listopada wzięli udział w wycieczce do Krakowa.

Celem było zwiedzenie komnat reprezentacyjnych oraz Katedry Królewskiej. Kulminacyjnym punktem wycieczki była monumentalna wystawa „Obraz Złotego Wieku” prezentująca ponad 400 eksponatów z całego świata poświęconych okresowi lat 1501 – 1572. Ukazuje ona siłę i znaczenie Rzeczypospolitej w XVI wieku oraz rozwój kultury w czasach ostatnich Jagiellonów. Na uczniach duże wrażenie wywarła także Katedra – historyczne miejsce koronacji polskich władców wraz z Dzwonem Zygmunta. Urzeczeni pięknem tego miejsca i jego ponadczasowością, wrócimy tam z pewnością w kolejnych latach.

Opiekunowie: p. M. Dudka, p. E. Gałosz, p. M. Kalinowska – Murzyn, p. M. Trzepaczka