Kolejna edycja Meet and Code 2023 za nami!

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciele Czwórki po raz kolejny uzyskały grant w ramach inicjatywy Meet and Code. Tegoroczny projekt pt.: “Gdy piątoklasista programuje, to Kopernik się raduje” miał finał 20 - 21 października br. Piątoklasiści w piątek po południu przyszli do szkoły na zajęcia z kodowania, programowania i innych popularyzujących naukę i pasję zajęć, by odkrywać nowe wyzwania.

Piątoklasiści projektowali w 3D, jednocześnie obserwując wyniki pracy na drukarce 3D. Za pomocą penów 3D wykonali szkielety prostopadłościanów. Kodowali w Scottie Go, PixBloksie, a w sali chemicznej obejrzeli pokaz pod nazwą “Algorytmy w świetle nauki”. Elementy kodowania pojawiły się również na języku angielskim oraz podczas podchodów z QR kodami. Nie zabrakło też “emocji w sudoku”.

Głównym celem eventu było pokazanie piątoklasistom, że programowanie jest dla każdego. W bogatej ofercie zajęć każdy uczeń znalazł gry, zabawy, w których poczuł się pewniej na początku przygody z programowaniem.

Po wytężonej pracy przy programowaniu, piątoklasiści uczestniczyli w nocnym seansie filmowym i nocowali w szkolnych salach! Obejrzyjcie fotorelację z tego niezwykłego wydarzenia!