Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją twórców beskidzkich”

Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją twórców beskidzkich”
20 maja 2024 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją twórców beskidzkich”. W tym roku został zorganizowany z okazji obchodów 125-lecia powstania tamtejszej szkoły.
Wydarzenie zgromadziło sporą ilość młodych recytatorów z różnych szkół gminy Andrychów, którzy prezentowali utwory lokalnych poetów. Konkurs miał na celu popularyzację twórczości poetów z regionu Beskidów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, a ich występy były oceniane przez jury m.in. pod kątem interpretacji, ekspresji i doboru tekstu. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Żabińska (1. miejsce), Karolina Szypuła (3. miejsce) oraz Maria Małysa, Maja Kasolik i Marek Paluch.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.