ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA DO OLKUSZA

Jak powstają bombki choinkowe? Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 6c i 6d, którzy 21 grudnia udali się do Fabryki Ozdób Choinkowych „Agat” w Olkuszu. Pod okiem doświadczonych dekoratorek uczestniczyli w warsztatach plastycznych, samodzielnie ozdabiając bombki choinkowe według własnych pomysłów. Podczas wizyty w fabryce uczniowie poznali wszystkie etapy powstawania szklanej bombki , zobaczyli jak wygląda ręczne formowanie szkła i dekorowanie ozdób choinkowych. W miejscowym sklepiku mieli także możliwość zakupu gotowych bombek.

Kolejnym punktem wycieczki była wystawa „Podziemny Olkusz” mieszcząca się w piwnicach XIV wiecznego ratusza, który niegdyś znajdował się na olkuskim rynku. Ekspozycja w niezwykły sposób przedstawia historię Olkusza, słynącego przed wiekami z wydobycia srebra i ołowiu. Dzięki licznym atrakcjom multimedialnym zwiedzający mieli szansę nie tylko poznać historię Srebrnego Miasta i jego mieszkańców, ale także zobaczyć stare dokumenty, ryciny i mapy. Nie od dziś wiadomo przecież, że prawdziwe skarby kryją się pod ziemią.

Opiekunowie: p. Monika Dudka, p. Ewa Gałosz, p. Magdalena Kalinowska – Murzyn, p. Aleksandra Kowina