Nasza Szkoła przystąpiła do Programu "Trzymaj formę"

Na początku kwietnia w naszej Szkole uczniowie zapoznali się z informacjami na temat prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się. Data jest nieprzypadkowa, gdyż właśnie 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia.

Nasza Szkoła przystąpiła do Programu "Trzymaj formę", który propaguje zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. I choć w Programie biorą udział uczniowie klas V - VIII, postanowiliśmy naszym najmłodszym podopiecznym przybliżyć tematykę zdrowego odżywiania oraz włączyć ich w przygotowanie prac związanych z tym zagadnieniem.

Wszystkie klasy oraz dzieci ze świetlicy szkolnej pracowały nad przygotowaniem gazetek klasowych, na których znalazł się "Talerz zdrowia", zawierający produkty niezbędne w diecie każdego młodego człowieka.

Klasa IV a wraz z wychowawczynią poszła o krok dalej i przygotowała wspaniałą gazetkę na korytarzu szkolnym o ilościach cukru, który zawarty jest w bardzo popularnych wśród dzieci i młodzieży produktach.

W bibliotece szkolnej nauczycielki biblioteki zorganizowały wystawę książek związanych z tematyką zdrowia oraz zaprosiły uczniów uczestniczących w zajęciach bibliotecznych do przygotowania prac związanych ze zdrowiem. Tak powstała "Droga do zdrowia" - gra planszowa łącząca wiedzę i rozrywkę (zdjęcia w galerii).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której znajdują się prace naszych uczniów.