Szkoła Pamięta

Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła Pamięta". Jest to coroczna akcja, której celem jest kultywowanie tradycji polskich świąt zadusznych oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach związanych z historią danego miejsca, regionu i społeczności.

Przedsięwzięcie jest realizowane w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. W ramach akcji nasi uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związaną z nimi historię. Uczniowie klasy 4b, 5b i 5c wzięli udział w wycieczce do Wadowic, gdzie poznawali historię regionu oraz lokalnych bohaterów. Uczestniczyli m.in. w warsztatach „Wspomnienia niebieskiego mundurka” w Muzeum Miejskim. Zwiedzili także Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas 6b i 7e uczestniczyli w grze miejskiej „Wokół Pałacu Bobrowskich”, której celem było popularyzowanie historii lokalnej z okazji 256. rocznicy lokacji Andrychowa. Członkowie Szkolnego Koła Caritas uporządkowali zabytkowe i opuszczone groby na cmentarzu komunalnym. W naszej Szkole odbył się także Konkurs Historyczno – Fotograficzny „105 lat Niepodległej”, którego celem było upamiętnienie miejsc związanych z historią lokalną.

Dzięki akcji „Szkoła Pamięta” dzieci i młodzież uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do Ojczyzny i pamięć historyczną.