„Polisensoryczne powitanie wiosny”

27 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia pod tytułem „Polisensoryczne powitanie wiosny” dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcje spotkania uczestnicy zostali zaproszeni do tzw. porannego kręgu i dzięki wielozmysłowej stymulacji mogli „poczuć i posmakować” wiosny.

Wsłuchując się w klasyczną muzykę Vivaldiego nabierali energii do pracy. Podczas zajęć nie zabrakło również sensorycznych zabaw ruchowych, a także czasu na artystyczno-sensoryczne prace plastyczne.

Przy wykorzystaniu m.in. makaronu o różnych kształtach, grochu, kaszy, fasoli i ryżu uczniowie stworzyli ogromne sensoryczne pisanki. Towarzysząca w tle muzyka- odgłosy ptaków, szum drzew przy akompaniamencie gitary, pianina i fletu, działały na uczniów relaksująco. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich do zabaw stolikowych. Słuchowe memory, wielkanocne sudoku oraz rebusy i labirynty dostarczyły wszystkim umysłowej rozrywki. Na pytanie „Co podobało się Wam najbardziej?” wszyscy odpowiedzieli zgodnie, że WSZYSTKO!