Projekt "Nie tylko wstrzymał Słońce..." Fundacji ING Dzieciom

Uczniowie klas 6a oraz 6b wzięli udział w projekcie zatytułowanym "Nie tylko wstrzymał Słońce...", który był realizowany przy współpracy z Fundacją ING Dzieciom. Projekt składał się z kilku etapów. Dnia 16 listopada wolontariusze z Fundacji ING Dzieciom przeprowadzili zajęcia warsztatowe na temat Mikołaja Kopernika, patrona naszej Szkoły, jako ekonoma, oraz opowiedzieli o systemie monetarnym.
Następnie uczniowie przystąpili do konkursu o życiu Mikołaja Kopernika w języku angielskim,. Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone wyjazdem na Planetarium w Chorzowie w dniu 24 listopada, oczywiście w towarzystwie wolontariuszy Fundacji ING Dzieciom, którzy na koniec wycieczki zapewnili wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek w postaci pączków i drożdżówek. Ponadto Szkole ufundowano dwadzieścia trzy czytadła - streszczenia lektur w języku angielskim, dostosowane do poziomu uczniów. Lektury zawierają także zadania utrwalające słownictwo oraz sprawdzające rozumienie treści. Ponadto istnieje możliwość odsłuchania lektur, co jeszcze bardziej rozwija kompetencje językowe. Zachęcamy do korzystania z biblioteki szkolnej, która pozyskała powyższe pozycje książkowe. Oprócz czytadeł Szkoła została wzbogacona o kilkanaście planszowych gier ekonomicznych, które zapewne urozmaicą pracę i zabawę z dziećmi. Serdecznie dziękujemy Fundacji ING Dzieciom oraz wolontariuszom za tak wspaniały projekt i nagrody.

Koordynator projektu na terenie Szkoły - Monika Wnętrzak.