Wycieczka na XXVI Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

W dniu 26 października uczniowie klas 5a, 6c i 7a pod opieką p. M. Dudki, p. A. Stokłosy, p. A. Kowiny i p. B. Błasiak wzięli udział w wycieczce na XXVI Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Celem wyjazdu było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę czytelnictwa oraz uświadomienie, jak wielką wartość mają w sobie książki. W czasie wycieczki uczniowie mogli skorzystać z szerokiej oferty wydawniczej polskich zagranicznych publikacji oraz spotkać się z autorami ulubionych książek (największą popularnością cieszyła się Nela Reporterka). Uczestnicy wzbogacili swoje prywatne biblioteki o kolejne pozycje książkowe. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku musimy tam wrócić!