Żywa Lekcja Historii

Jak walczyli starożytni Rzymianie? Jak wyglądały średniowieczne grody? W co wierzyli Słowianie?

Na te i inne pytania odpowiedzieli członkowie Bractwa Kerin, które 29 listopada ponownie gościło w naszej Szkole. Uczniowie klas IV – VI wzięli w tym dniu udział w wyjątkowej lekcji – Żywej Lekcji Historii. Klasy czwarte wysłuchały opowieści o podbojach Mieszka I oraz uzbrojeniu i wierzeniach Słowian. Uczniowie brali udział w inscenizacji ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości. Klasy piąte i szóste natomiast przeniosły się w czasie do starożytnego Rzymu. Dowiedzieli się, jak powstało Wieczne Miasto, jak żyło się patrycjuszom, a jak niewolnikom. Mieli okazję wcielić się w legionistów i odegrać scenę walki.

Ciekawa i humorystyczna opowieść, a także wykorzystanie prawdziwych eksponatów i strojów z epoki pozostawiły w uczniach przekonanie, że historia nie przeminęła, ale jest fascynującą przygodą, w której mogą wziąć udział.

Organizator: M. Dudka

Fot.: M. Trzepaczka, J. Andrejko