Z wizytą u pana Kleksa

14 grudnia uczniowie z klas 4a i 4c udali się na "mikołajkową" wycieczkę do Katowic.
W dawnej fabryce porcelany znajduje się magiczne miejsce - Bajka pana Kleksa. To tam radości i zabawy nie było końca. Po przyjeździe do obiektu, uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęło się zwiedzanie, które wszystkim dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Uczniowie brali udział w warsztatach, poszukiwaniach magicznych przedmiotów, lekcjach w akademii Ambrożego Kleksa. Spotkali się ze świętym Mikołajem, który podarował Im upominek. Na koniec rywalizowali w quizie, sprawdzającym znajomość lektury i zdobytych w akademii umiejętności. Tak radosnych i zachwyconych wyjazdem czwartoklasistów, dawno nie widzieliście!