Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Wycieczka klas 7a i 7b do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

Wycieczka klas 7a i 7b do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.
17 listopada uczniowie klas 7a i 7b ze swoimi wychowawcami Małgorzatą Czaicką i Markiem Małysą odwiedzili Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. To niesamowite miejsce, gdzie możecie odbyć podróż w czasie i odkryć jak mieszkali i żyli Wasi przodkowie przed wiekami.

W skansenie znajdują się chałupy i zabudowania mieszkańców dawnej wsi z rejonu zachodniej Małopolski, zarówno bogatych kmieci, jak i ubogich chłopów. W obiekcie znajduje się także dwór szlachecki i drewniany kościółek. Nieco dalej wznoszą się malownicze ruiny zamku biskupów krakowskich w Lipowcu. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce dotyczącej dawnego budownictwa drewnianego. Podczas zajęć uczniowie podzieleni na drużyny wykazywali się wiedzą o świecie budynków i przedmiotów z dawnych wieków. Podczas zajęć bawiliśmy się świetnie! Zwiedzanie przybliżyło nas do naszych korzeni i realiów życia naszych przodków. Dowiedzieliśmy się np. jak dawniej robiło się masło. Mamy nadzieję, że nasi młodzi uczestnicy to zapamiętali choć dziś po masło chadzają do marketu...