Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Udany początek ferii - klasa Vb na kuligu w Targanicach

Udany początek ferii - klasa Vb na kuligu w Targanicach

W ostatni dzień nauki przed feriami klasa Vb udała się na kulig do Targanic. Zwiedzaliśmy pobliskie wsie, obserwując pięknie zaśnieżone drzewa i pola z bryczki ciągniętej przez dwa białe konie. Jechaliśmy radośnie, bo konie ciągnęły raz szybciej, raz wolniej. Po ponad godzinnej przejażdżce dotarliśmy do „Zbójowiska”, gdzie zjedliśmy pyszne swojskie kiełbaski, grzanki z czosnkiem niedźwiedzim oraz napiliśmy się pysznej zimowej herbatki. Uczniowie przy ognisku mieli możliwość opiekania pianek a ponadto mogli poczęstować się muffinkami przygotowanymi przez właścicieli. Pełni energii i najedzeni próbowali ulepić bałwana, jednak śnieg okazał się zbyt twardy. Po zabawach na świeżym powietrzu na uczniów czekał quiz. Dzieląc się na grupę chłopców i grupę dziewczyn odpowiadali na góralskie pytania. Wszystkim udało się zdobyć zbójnickie odznaki. Na koniec w chatce rozbrzmiała muzyka, która skłoniła dziewczyny do tańców. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni rozpoczęliśmy ferie zimowe!