Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Finał Dni Patrona Szkoły

Finał Dni Patrona Szkoły

W Czwórce cuda nie z tej Ziemi!!! Sam Mikołaj Kopernik odwiedził naszą szkołę, aby zobaczyć jak hucznie obchodzimy jego urodziny, a towarzyszyły mu znakomite kosmonautki, Lily i Lucy, które pierwszorzędnie zaprezentowały mu wydarzenia i dokonania Dni Patrona Szkoły!!! Wielki Finał zgromadził na hali sportowej tłumy uczennic i uczniów, Dyrekcję i nauczycieli, a wszystkim udzielił się entuzjastyczny nastrój tej uroczystości.

Obejrzeliśmy pokaz kreatywnych prac związanych z kosmosem i naszym wybitnym Patronem. Zobaczyliśmy fantastyczne rakiety, efektowne pojazdy kosmiczne, pomysłowo udekorowane planety.

Przy dźwiękach oklasków i okrzyków oglądaliśmy porywający finał Galaktycznego Turnieju Sprawnościowego, a jego zwycięzcy otrzymali puchary Dyrektora Szkoły i Rady Szkoły.

W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach informatycznych, plastycznych, literackich oraz konkursie wiedzy o Patronie i o naszej szkole, a na piątkowej uroczystości otrzymali nagrody i dyplomy za swoje osiągnięcia. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!

Oto zwycięzcy konkursów:

Szkolny Konkurs Wiedzy o Naszej Szkole i Jej Patronie:

Klasy IV – V: I miejsce: Natalia Gondko, Iwona Wisiorek, kl. 4c

Klasy VI: I miejsce: Zuzanna Jończyk, Gabriela Kowalska, kl. 6d

Klasy VII i VIII: I miejsce: Magdalena Gwiżdż, Nikola Kapela, kl. 8f


Program w Scratchu "Quiz o tematyce astronomicznej": I miejsce: Oliwia Zięba, kl. 8g

Szkolny Konkurs Astronomiczny: I miejsce: Mateusz Adamek, kl. 8a

Projekt techniczny "Pojazdy kosmiczne": GRAND PRIX: Jacek Pomierny, kl.6a, I miejsce: Mikołaj Wykręt, kl. 5d

Wysłuchaliśmy również przepięknych występów muzycznych uczniów i uczennic “Czwórki”: Kingi Przystał, Leny Wnęk, Nikoli Kapeli, Oli Mikołajek i Antka Kucharskiego.

Nasi uczniowie mogą się poszczycić znakomitymi talentami artystycznymi oraz sukcesami w nauce. W czasie apelu pani Dyrektor zaprezentowała osiągnięcia naszych uzdolnionych młodych naukowców, ich sukcesy w konkursach przedmiotowych i plastycznych, a także wspaniałe dokonania sportowców z “Czwórki”. Pani Dyrektor przedstawiła wszystkim zgromadzonym wyniki klasyfikacji śródrocznej i pochwaliła klasy wyróżniające się ocenami, zachowaniem i wysoką frekwencją.

To była nadzwyczajna uroczystość! Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w obchody Dni Patrona Szkoły serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zapraszamy Was na spacer po korytarzach szkoły pięknie udekorowanych pracami uczniów, takimi jak: okładki książek o Mikołaju Koperniku, gry planszowe o naszym Patronie, instalacje plastyczne “Kosmiczna podróż”, pięknymi obrazami, lapbookami o Koperniku w języku angielskim oraz galerią zdjęć prezentującą kreatywne śniadania z Kopernikiem.


Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły – rozpoczęcie:

Lena Wnęk „Ale jazz”
Zawody:
Kinga Przystał „VIVO”
Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły - planety
Aleksandra Mikołajek 6 c „Zacznij od Bacha”
Antoni Kucharski z klasy 5c „Pięknie żyć”
Nikola Kapela z klasy 8f „Mały gest”

Wywiad z Mikołajem Kopernikiem