Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
11 listopada Uczestnicy szkolnego Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi wzięli udział w ważnym dla nas wszystkich święcie. W 1918 roku po 123 latach niewoli odrodziło się państwo polskie. Kilka pokoleń walczyło za to, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym państwie, mogli mówić w języku ojczystym i uczyć się w polskich szkołach.

Norman Davis - autor książki “Serce Europy” mówił, że: “aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci”. Dlatego dzisiaj tak ważne jest, aby od najmłodszych lat, kształtować postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży.