Naszą szkołę odwiedził Pan Marek Batko z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji

Naszą szkołę odwiedził Pan Marek Batko  z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji
W dniu 24.03.2023 roku naszą szkołę odwiedził pan Marek Batko z Katowic, który na co dzień pracuje w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sam jest osobą niepełnosprawną ruchowo i od wielu lat porusza się na wózku inwalidzkim. W trakcie czterogodzinnych zajęć pan Marek przeprowadził pogadankę na temat przyczyn niepełnosprawności ruchowej, budowy anatomicznej człowieka oraz poprowadził lekcję wychowania fizycznego na wózkach inwalidzkich. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5a, 5b, 7a i 8b. Wszyscy mieli możliwość spróbowania poruszania się na wózku inwalidzkim, nauczyli się jak udzielić pomocy osobie niepełnosprawnej oraz wzięli udział w ćwiczeniach i torze przeszkód. Zajęcia budziły wiele emocji u uczniów, z zainteresowaniem słuchali i uczestniczyli w lekcji.

Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za ciekawe spotkanie i poświęcony nam czas!