Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_e9d26f083e26a6489d9424507c2ae7c6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Razem z aktorami sięgnęliśmy po klasykę

Teatr Wierszalin z Supraśla gościł w Andrychowie już kilkakrotnie. Pierwszy raz artyści odwiedzili nas 26 lat temu. Dzisiaj (18 listopada 2021 r.), przyjemność spotkania online z reżyserem Piotrem Tomaszukiem oraz aktorami Teatru Wierszalin, mieli nasi uczniowie. Była to niezwykła e-lekcja o Adamie Mickiewiczu i „Dziadach”, opowiedziana językiem „epoki cyfrowej”. Wykładowi towarzyszyła muzyka wykonywana na instrumentach z epoki Mickiewicza. Wirtualne spotkanie z artystami, poprzedziło obejrzenie przez uczniów spektaklu zatytułowanego „Dziady. Noc pierwsza”. Warto wspomnieć, że spotkanie odbyło się w ramach projektu „Objazd mickiewiczowski w sieci - wzorem Reduty”.

Na internetowej stronie Teatru Wierszalin znajdziemy wyjaśnienie, iż projekt ten nawiązuje do idei upowszechniania teatru i kultury polskiej, przyświecającej wyprawom, jakie w dwudziestoleciu międzywojennym organizowała „Reduta” – pierwsze polskie laboratorium teatru. „Objazd mickiewiczowski” prowadzony jest pod hasłem: „Jeździmy wirtualnie – widzimy się realnie”.

Dzisiejsze spotkanie minęło bardzo szybko. Uczniowie zadawali artystom wiele pytań. Niestety, z braku czasu, gościom nie udało się na wszystkie odpowiedzieć. Jako rekompensatę, reżyser Piotr Tomaszuk obiecał „dogrywkę”. Wiemy też, że najciekawsze pytania zostaną nagrodzone „wierszalińskimi” koszulkami. Nosić taką, to prawdziwy zaszczyt.
Zgodnie z umową, wyślemy twórcom listę z pozostałymi pytaniami od uczniów i cierpliwie będziemy oczekiwać na odpowiedzi.

Tymczasem, serdecznie dziękujemy aktorom oraz reżyserowi Teatru Wierszalin z Supraśla, że mogliśmy wspólnie sięgnąć po klasykę!

Koordynatorki wydarzenia, panie: Renata Babska, Krystyna Bylica oraz Marta Paczyńska, dziękują nauczycielom za wyrozumiałość i umożliwienie uczniom udziału w spotkaniu z artystami. Pozdrawiamy!