Projekt Edukacyjny: "Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1 z wychowawcami przystępują do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: "Wspólnie mocniejsi - uczymy się przez integrację". To inicjatywa mająca na celu integrację i edukację dzieci z różnych środowisk społecznych i kulturowych. Projekt został stworzony z myślą o tym, aby rozwijać wrażliwość na różnice między ludźmi, promować kreatywność oraz uczyć dzieci. Celem jest poprawienie relacji między uczniami w szkole oraz rozwijanie ich umiejętności i wiedzy w różnych dziedzinach poprzez wspólną integrację.

Meet and Code

"Quality Education" - strona internetowa projektu 2022

Więcej informacji na stronie meet-and-code.org

"BohaterON - włącz historię"

Akcja ta organizowana jest od 2014 roku. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im samodzielnie wykonanych kartek, albumów, czy innych pamiątek. Można to zrobić przez 63 dni, od 1 sierpnia do 2 października, czyli tyle ile trwało Powstanie Warszawskie.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja „Kartka dla Powstańca” pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

Kredkobranie

Jest to akcja charytatywna, w którą mogą włączyć się całe szkoły, poszczególne klasy, ale również środowiska i osoby indywidualne. Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

„Kredkobranie” ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z Ojczyzny pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Chcemy, aby na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.

Uczniowie naszej szkoły zbierają i wysyłają dary, które trafiają do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.

Szkoła promująca zdrowie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Nasza szkoła co roku bierze udział akcji WOŚP. Chętnych wolontariuszy nigdy nie brakuje! Czasem pomocników jest więcej niż moglibyśmy się spodziewać...

Trening umiejętności społecznych dla klas I-III

Koordynatorzy: p. Bożena Kobielus, p. Anna Węglarz

Zajęcia rozwijające kompetencje społeczne w zakresie komunikowania się, nawiązywania relacji międzyludzkich, wyrażania emocji, odnajdywania się w różnych sytuacjach życiowych, unikania zagrożeń. Zajęcia skierowane są dla uczniów klas I-III ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Duża część zajęć prowadzona jest w terenie w formie krótkich wycieczek (w sklepie, na poczcie, w bibliotece, kawiarni, radiu, w środkach transportu publicznego itp.).

Szkoła Pamięta

Jest to coroczna akcja, której celem jest kultywowanie tradycji polskich świąt zadusznych oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach związanych z historią danego miejsca, regionu i społeczności.Przedsięwzięcie jest realizowane w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii.