Zajęcia pozalekcyjne dla klas IV-VIII

Koło plastyczne

Prowadzi p. Marta Batek

Zajęcia dla uczniów klas IV-VIII.

Na kole plastycznym rozwijamy swoje zdolności artystyczne. Uczymy się wrażliwości, wyobraźni i twórczego myślenia. Doskonalimy umiejętności warsztatowe poznając ciekawe techniki plastyczne, bierzemy udział w konkursach plastycznych, Organizujemy plenery malarskie, wernisaże, uczestniczymy w wyjazdach i wyjściach do galerii i muzeów.

Konsultacje z j. angielskiego

Prowadzi p. A.Tomiczek

Celem zajęć jest pogłębianie i rozszerzanie wiedzy językowej oraz przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty uczniów kl.8. W tym roku szkolnym konsultacje odbywają się we wtorki godz. 13.55 - 14.40.

Koło matematyczne

Prowadzi p. A.Małysa

Koło matematyczne to zajęcia rozwijające dla uczniów klas 6b, 6c, 6e i 6g. Stwarzamy możliwości i pomoc w pogłębianiu wiedzy i umiejętności matematycznych, przygotowujemy się do konkursów, rozwijamy zainteresowania matematyczne uczniów.

Koło teatralne

Prowadzi p. A.Kania

Zajęcia dla uczniów klas IV - VIII.

Ćwiczymy dykcję, ruch sceniczny, układamy etiudy, bawimy się w lalkarzy, jeździmy na przeglądy teatralne - na początku jako widzowie, potem - jako aktorzy. Świetnie spędzamy wolny czas!

Zajęcia odbywają się w:

poniedziałki - 7.10 7.55 (dla uczniów klas IV - V)

środy - 7.10 - 7.55 (dla uczniów klas VI - VIII)

Koło historyczne

Prowadzi p. Monika Dudka

Koło historyczne to zajęcia rozwijające dla uczniów klas 4 - 8. Rozszerzamy wiedzę, poznajemy warsztat pracy historyka, przygotowujemy się do konkursów i odnosimy w nich sukcesy.

Koło historyczne:

Poniedziałek 7.10 - 7.55, sala 20
Czwartek 7.10 - 7.55, sala 20

Koło historyczne "Bliżej przeszłości"

Prowadzi p. Marek Małysa

Koło jest przeznaczone dla uczniów klas 4-8. Jest regularnym przygotowaniem do konkursów historycznych, ale także przybliżaniem uczniom wybranych wydarzeń z przeszłości. Szczególnym zainteresowaniem obejmuje wydarzenia II wojny światowej.

Klub Poszukiwaczy Odpowiedzi

Prowadzące: p. Bożena Błasiak, p. Anna Małysa, p. Marta Paczyńska

Głównym zadaniem Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi jest stymulowanie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów poprzez:

- zdobywanie wiadomości o otaczającym świecie;

- budzenie zainteresowań i pasji poznawczych;

- zaspokajanie potrzeb intelektualnych;

- rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Klubowicze uczestniczą w warsztatach, wycieczkach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi oraz w innych formach aktywności.

Strona Klubu TUTAJ

Koło języka angielskiego

Prowadzi p. M.Wnętrzak

Koło języka angielskiego przygotowujące do konkursów, próbnego egzaminu po klasie siódmej, próbnych egzaminów w klasie ósmej oraz głównego egzaminu ósmoklasisty.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu:

piątek, godz. 7.10, klasa 7d,

czwartek, godz. 7.10, klasa 7b.

Koło Języka niemieckiego

Prowadzi p. A.Gieruszczak

Celem koła jest rozwijanie zainteresowania kulturą i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych, przełamanie barier językowych, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, poszerzanie zasobu słownictwa.

Koło geograficzne

Prowadzi p. M. Tomiczek

Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do udziału w konkursach geograficznych i zainteresowanych przedmiotem.

Koło geograficzne:

Środy 14.45-15.45

SKS dla dziewcząt i chłopców klas 5 i 6

Poniedziałek godz: 14.40-16.10

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna dla klas 1 i 3

Wtorek godz: 13.45-14.30 - klasy trzecie

Środa godz: 12.45-13.30 - klasy pierwsze

Prowadzi p. E. Gałosz

Szkolne Koło Dziennikarskie

Prowadzi p. M.Paczyńska

Jeżeli posiadasz talent pisarski, uwielbiasz rozmawiać z drugim człowiekiem, interesujesz się życiem naszej szkolnej społeczności - to koło jest dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do grona szkolnych dziennikarzy. Spotykamy się w czwartki. Wydajemy gazetkę "Copernicus".

Zajęcia w czwartki, godz. 14.45-15.30, sala nr 6

KOŁO MŁODYCH MATEMATYKÓW dla klasy 6ci 6d

Spotkania odbywają się co drugi wtorek o godzinie 13:55 - 14:40 w sali nr 24.

KOŁO MŁODYCH MATEMATYKÓW dla klasy 7d

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 14:45 - 15:30 w sali nr 24.

KOŁO MŁODYCH MATEMATYKÓW dla klas: 4a, 4b i 4c

Spotkania odbywają się co drugi czwartek o godzinie 13:55 - 14:40 w sali nr 24.

Celem nadrzędnym jest rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie logicznego myślenia, inspirowanie do twórczych działań, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie pozytywnego nastawienia do podejmowania wysiłku intelektualnego, rozwijanie sprawności rachunkowej, przygotowanie do konkursów przedmiotowych oraz egzaminu ósmoklasisty. Zapraszam

opiekun koła:

Magdalena Kalinowska-Murzyn

Koło muzyczne "Magia muzyki"

Zapraszamy wszyskich chętnych uczniów klas 4-8 lubiących muzykować, śpiewać lub grać na instrumentach.

Zajęcia odbywają się w każdy piąteksali nr 47.10.

Prowadzi p. A.Kowina

Koło komputerowe

Prowadzi p. K. Matusiak

Koło komputerowe to zajęcia rozwijające dla klas 1, podczas których:

• kodujemy na kartce papieru;

• bawimy się z robotem Dash;

• programujemy z czarodziejem Baltie;

• bawimy się na interaktywnej podłodze;

• przygotowujemy się do konkursu informatycznego “Bóbr”

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 12.55 do 13.40

KOŁO BIOLOGICZNE "Nauczanie przez działanie"

Prowadzi p. Lilianna Kuśnierz

Szkolne koło biologiczne skupia uczniów szczególnie zainteresowanych naukami biologicznymi. Spotkania mają na celu poszerzać wiedzę oraz pozwalać na odkrywanie tajemnic biologicznych poprzez działanie, projektowanie, doświadczanie.

Poniedziałek 7.10-7.55