Zajęcia pozalekcyjne dla klas IV-VIII

Koło informatyczne

Prowadzi Krystyna Matusiak

Podczas zajęć koła komputerowego uczniowie pracowali w IDLE.

Edytor IDLE jest prostym zintegrowanym środowiskiem programistycznym wspierającym Pythona. Edytor ten udostępnia powłokę interaktywną i edytor tekstowy kolorujący

i uzupełniający składnię oraz interpretujący skrypty.

Strona koła TUTAJ

Koło muzyczne "Magia muzyki"

Prowadzi p. A.Kowina

Koło plastyczne, galeria "W ogrodzie sztuki"

Prowadzi p. Lidia Siwek

Zajęcia dla uczniów klas IV-VIII.

Na kole plastycznym rozwijamy swoje zdolności artystyczne. Uczymy się wrażliwości, wyobraźni i twórczego myślenia. Doskonalimy umiejętności warsztatowe poznając ciekawe techniki plastyczne, bierzemy udział w konkursach plastycznych, Organizujemy plenery malarskie, wernisaże, uczestniczymy w  wyjazdach i wyjściach do galerii i muzeów.

Strona koła TUTAJ

Koło teatralne

Prowadzi p. A.Kania

Zajęcia dla uczniów klas IV - VIII.

Ćwiczymy dykcję, ruch sceniczny, układamy etiudy, bawimy się w lalkarzy, jeździmy na przeglądy teatralne - na początku jako widzowie, potem - jako aktorzy. Świetnie spędzamy wolny czas!

Koło historyczne

Prowadzi p. Monika Dudka

Koło historyczne to zajęcia rozwijające dla uczniów klas 4 - 8. Rozszerzamy wiedzę, poznajemy warsztat pracy historyka, przygotowujemy się do konkursów i odnosimy w nich sukcesy.

Koło historyczne:

Poniedziałek 7.10 - 7.55, sala 17,

Środa 7.10 - 7.55 - sala 20,

Czwartek 7.10 - 7.55 - sala 20,

Czwartek 8.00 - 8.45 - sala 17.

Koło historyczne "Bliżej przeszłości"

Prowadzi p. Marek Małysa

Koło jest przeznaczone dla uczniów klas 4-8. Jest regularnym przygotowaniem do konkursów historycznych, ale także przybliżaniem uczniom wybranych wydarzeń z przeszłości. Szczególnym zainteresowaniem obejmuje wydarzenia II wojny światowej.

Klub Poszukiwaczy Odpowiedzi

Prowadzące: p. Bożena Błasiak, p. Anna Małysa, p. Marta Paczyńska

Głównym zadaniem Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi jest stymulowanie wszechstronnego

i harmonijnego rozwoju uczniów poprzez:

- zdobywanie wiadomości o otaczającym świecie;

- budzenie zainteresowań i pasji poznawczych;

- zaspokajanie potrzeb intelektualnych;

- rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Klubowicze uczestniczą w warsztatach, wycieczkach, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi oraz w innych formach aktywności.

Strona Klubu TUTAJ

Mistrz czytelnictwa

Koordynatorzy: p. Renata Babska, p. Marta Paczyńska

Całoroczny projekt - czytelnicze wyzwanie.
Konkurs „10 książek w 10 miesięcy” jest przeznaczony dla uczniów kl. IV-VIII. Uczestnicy wykazują się znajomością przeczytanych książek (jedna książka w miesiącu), na przykład poprzez napisanie krótkiej recenzji.

Konsultacje dla uczniów klas 8

Prowadzi p. M. Markowska

W każdą środę i w każdy czwartek w godzinach od 7.15 do 7.45 w sali nr 11 odbywają się konsultacje dla uczniów klas 8. W czasie tych konsultacji można poprawić ndst i dop ze sprawdzianu, wykonywać dodatkowe zadania egzaminacyjne, poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych kwestii, nadrobić zaległości po nieobecności na lekcjach. Serdecznie zapraszam. Marta Markowska.

Koło języka angielskiego przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty

Prowadzi p. M.Wnętrzak

Zajęcia skierowane są dla chętnych uczniów kl.8

Celem zajęć jest wykonywanie standaryzowanych zadań egzaminacyjnych rozwijających sprawności językowe w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem, tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz utrwalania struktur leksykalno - gramatycznych

Koło języka angielskiego

Prowadzi p. M.Wnętrzak

Zajęcia skierowane są dla chętnych uczniów kl. 5

Cele:

-rozwijanie wiedzy na temat krajów obcojęzycznych (słynni pisarze, aktorzy, piosenkarze, położenie geograficzne, kultura, tradycja)

-przygotowanie do konkursów

Koło języka angielskiego

Prowadzi p. A.Tomiczek

Celem koła jest pogłębianie i rozszerzanie wiedzy językowej oraz przygotowanie do konkursów i egzaminu ósmoklasisty.

Koło Języka niemieckiego

Prowadzi p. A.Gieruszczak

Celem koła jest rozwijanie zainteresowania kulturą i zwyczajami krajów niemieckojęzycznych, przełamanie barier językowych, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, poszerzanie zasobu słownictwa.

Koło matematyczne

Prowadzi p. A.Małysa

Koło matematyczne to zajęcia rozwijające dla uczniów klas 6b, 6c, 6e i 6g. Stwarzamy możliwości i pomoc w pogłębianiu wiedzy i umiejętności matematycznych, przygotowujemy się do konkursów, rozwijamy zainteresowania matematyczne uczniów.

Koło komputerowe

Prowadzi p. K.Matusiak

Koło komputerowe, to zajęcia rozwijające dla uczniów klas 4 - 8. Podczas zajęć rozszerzamy wiedzę z informatyki, poznajemy pracę programisty, przygotowujemy się do konkursów informatycznych.

piątek 13.55 - 14.40 sala k1

Konsultacje dla rodziców środa od godziny 7.55 do 8.55 sala 8a

Koło geograficzne

Prowadzi p. M. Tomiczek

Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do udziału w konkursach geograficznych i zainteresowanych przedmiotem.

Koło geograficzne:

wtorki godz. 14.45-15.30

Zajęcia ruchowe ogólnousprawniające z elementami gimnastyki kompensacyjnej dla klas 4-6

Poniedziałek godz.14.45-15.45

czwartek godz. 15.40-16.40

Prowadzi p. E. Gałosz

Konsultacje z matematyki - 8h

piątek 13:55 - 14:40

Prowadzi p. B. Zdzienicka

Konsultacje z j. polskiego - 8B

wtorek o 7.10 w sali nr 11

Prowadzi p. P. Szczepański