Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

„ Hej kolęda, kolęda … ”

TERMIN: 12 stycznia 2022r. (środa)

• klasy I – III w ramach lekcji (4-5 lekcja) w sali 10a

• klasy IV – VIII o godz. 14.40 na małej sali gimnastycznej

W przeglądzie mogą uczestniczyć:

soliści, duety i zespoły (do 3 osób), którzy wystąpią w dwóch grupach wiekowych:

• klasy I – III

• klasy IV – VIII

Każdy wykonawca może zaśpiewać jedną wybraną:

• kolędę

• pastorałkę

• piosenkę bożonarodzeniową - również w języku obcym.

Uczestnicy mogą śpiewać: a capella, z podkładem MP3, z własnym akompaniamentem na instrumencie.

Uczestnik może również wykonać kolędę grając solo na dowolnym instrumencie.

Termin zgłaszania wykonawców: 10.01.2022 r.

• klasy I – III do wychowawców

• klasy IV – VIII do pani Marii Madeja i pani Aleksandry Kowiny oraz pana Mateusza Trzepaczki

Kolędowanie na antenie Radia Andrychów

Serdecznie zapraszam społeczność szkolną do wysłuchania piosenek świątecznych w wykonaniu dwóch duetów.

Maja Kasolik, 3a i Lena Wnęk, 3c – „Tobie Mały Panie”

Nikola Kapela, 7f oraz Nadia Waluś, 8 e- „Pastorałka prosto z nieba”

Maja, Lena, Nikola, Nadia- WIELKIE GRATULACJE dla Was.

Opiekun

Godzinna audycja z kolędami będzie emitowana na antenie:

– w piątek, 24 grudnia o godzinie 11.00, 17.00 i 21.00.

– w sobotę, 25 grudnia o godzinie 8.00, 12.00, 17.00 i 21.00.

– w poniedziałek, 27 grudnia o godzinie 10.00.

Andrychowska Wigilia

12 grudnia uczennice naszej szkoły wystąpiły w programie artystycznym Wigilii Andrychowskiej, na Placu Mickiewicza w Andrychowie. Chociaż było mroźno, to gorące serca dziewczyn rozgrzały atmosferę.

Nikola Kapela, uczennica klasy 7f, zaśpiewała wzruszająco „Kolędę dla nieobecnych”, a Nadia Waluś z klasy 8e zaprezentowała pięknie polską wersję adwentowego utworu grupy Pentatonix „Mario, czy już wiesz?” .

Serdecznie Wam dziękujemy, Dziewczyny za występ, za reprezentowanie szkoły.

Opiekun Aleksandra Kowina

Po więcej informacji oraz fotorelację z Andrychowskiej Wigilii zapraszamy TUTAJ

Nadia Waluś „Mario, czy już wiesz?”:

Nikola Kapela „Kolędę dla nieobecnych”:

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

„ Hej kolęda, kolęda … ”

TERMIN: 12 stycznia 2022r. (środa)

• klasy I – III w ramach lekcji (4-5 lekcja) w sali 10a

• klasy IV – VIII o godz. 14.40 na małej sali gimnastycznej

W przeglądzie mogą uczestniczyć:

• klasy I – III

• klasy IV – VIII

Każdy wykonawca może zaśpiewać jedną wybraną:

• kolędę

• pastorałkę

• piosenkę bożonarodzeniową - również w języku obcym.

Uczestnik może również wykonać kolędę grając solo na dowolnym instrumencie.

Termin zgłaszania wykonawców: 10.01.2022 r.

• klasy I – III do wychowawców

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy ze Studia Tańca IMPRESJA w Kętach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, 1 października w naszej szkole odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu tancerzy ze Studia Tańca IMPRESJA w Kętach. Istnieje możliwość zorganizowania kursu tańca na terenie szkoły. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w godzinach ustalonych z uczestnikami .

Koszt to 60 zł miesięcznie.

Wszystkich chętnych zapraszamy na próbne, nieodpłatne zajęcia w piątek- 8 października o godzinie 16:00 na małej sali gimnastycznej.

(tel. kontaktowy 888-201- 269, Małgorzata Kotlarczyk- Wiewiórka)

Poniżej filmy z pokazu:

SUKCES WOKALNY NIKOLI W VI Konkursie Wokalnym Śpiewanka on line 2021

Uczennica klasy 6f- Nikola Kapela zdobyła w konkursie Ogólnopolskim zaszczytne 1 miejsce.
Nikola zaśpiewała dwie piosenki przy własnym akompaniamencie gitarowym :

Tak Nikola mówi o wybranych przez siebie utworach: „Wybrałam te piosenki ponieważ bardzo często je
słucham i postanowiłam przekazać swoje emocje w tych utworach".

Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych sukcesów!

Obchody Dnia Patrona Szkoły w klasach IV- VIII

W tym roku szkolnym nasza Szkoła inaczej niż zwykle obchodziła Dzień Patrona Szkoły, ale nie mogło zabraknąć atrakcji. Na lekcjach wychowawczych Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o fakty z życia Mikołaja Kopernika, poparte ciekawymi fotografiami czy filmami (link poniżej).

Kilka dni przed planowanym Dniem Patrona Szkoły chętni uczniowie klas IV-VIII przygotowali własną wersję Hymnu Szkoły. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone oceną z muzyki oraz pozytywną uwagą. Zapraszamy do wysłuchania dziesięciu najlepszych wykonań (link poniżej).

Lista 10 najlepszych wykonawców. Kolejność zgodna z nagraniami.

1. Jagoda Wrona 4a

2. Patrycja Łysoń, Maja Kycior, Zuzanna Jończyk, Zuzanna Lulek 4d

3. Maja Mikołajek 5b

4. Antoni Małysa 6d

5. Nikola Kapela 6f

6. Kinga Małysiak 6c, Magdalena Małysiak 7g

7. Oliwia Zięba 6g z mamą

8. Martyna Ficek 7b

9. Julia Żmudka 7d

10. Olaf Handerski 7g

Ten wyjątkowy i ważny dla całej społeczności szkolnej dzień został też uświetniony utworem ‘Czy wśród nas rosną nowi Kopernicy’ w wykonaniu Nadii Waluś, Uczennicy kl. 7e, która od kilku lat z sukcesem reprezentuje Szkołę

w licznych konkursach i przeglądach wokalnych. Posłuchajcie tego cudownego głosu (link poniżej).

Rok szkolny 2020/2021 jest wyjątkowy pod jeszcze jednym względem...otóż świętujemy pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Biblioteki Szkolnej. Więcej informacji w linku poniżej.

Na koniec zapraszamy na ‘Spacer Wirtualny z Czwórką’ (link poniżej). Dla Absolwentów i obecnych Uczniów niech to będzie podróż sentymentalna...a najmłodszym powiemy: ‘Czwórka stoi dla Was otworem więc zapraszamy w nasze progi”.

Koordynatorzy: Aleksandra Kowina, Anna Małysa, Monika Wnętrzak