Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

ŻYWA LEKCJA HISTORII

ŻYWA LEKCJA HISTORII

10 marca nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej – Żywej Lekcji Historii zatytułowanej „Epoka miecza i krzyża” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Atena”. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję odbycia fascynującej podróży w czasie: od czasów Wikingów, aż po okres późnego średniowiecza. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali interesującej historii dotyczącej wieków średnich – poznali etapy rycerskiej kariery, dowiedzieli się, w jaki sposób walczono, a także jakimi zasadami kierowali się rycerze. W roli aktorów wystąpili sami uczniowie, którzy chętnie zakładali przygotowane dla nich kostiumy i rekwizyty. Ciekawa i humorystyczna opowieść, wykorzystanie prawdziwych eksponatów i strojów z epoki pozostawiły w uczniach przekonanie, że historia nie przeminęła, ale jest fascynującą przygodą, w której mogą wziąć udział.