Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Zimowy Test Sprawności!

28 listopada 2022 r. STOWARZYSZENIE ANIMACJI KULTURY I SPORTU ANIMA PRO ACTIV zorganizowało w Gminie Andrychów Zimowy Test Sprawności. Oryginalny sprawdzian aktywności odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Andrychowie! Uczniowie i uczennice klas 5 i 6 mogli sprawdzić się w teście sprawności w curlingu, biathlonie, hokeju i snowboardzie. To prawdziwe wyzwanie, które wprowadza zdrową rywalizację i wcale nie jest powiedziane, że najbardziej wysportowani będą najlepsi. W Zimowym Teście Sprawności musieliśmy połączyć wiele zdolności: koncentrację, szybkość, spokój, precyzję, a także balans nad własnym ciałem.

W zawodach wzięło udział aż 7 szkół naszej gminy a szkołę reprezentowali uczennice i uczniowie klas V i VI.

W ogólnej klasyfikacji:

I miejsce wśród dziewcząt zajęła Martyna Wisiorek z najlepszym czasem, na trzecim miejscu znalazła się również nasza zawodniczka Julia Lachendro. Wśród chłopców III miejsce zajął Łukasz Dobrzański

Kristian Giannotta kl. Vc

5 grudnia reprezentanci naszej gminy wzięli udział w Finale Ogólnopolskim Zimowego Testu Sprawności, który odbył się w Cieszynie.

W zawodach rywalizowało 14 dziewcząt i 16 chłopców . Ponownie rywalizowano na czas w konkurencjach zimowych biathlonie, curlingu, hokeja oraz dodatkowo snowboardzie. Nasz uczeń Łukasz Dobrzański stanął na trzecim stopniu podium.. Na czwartym miejscu uplasowała się Martyna Wisiorek / zabrakło jednej sekundy do miejsca medalowego/. Oprócz testu dzieci mogły rywalizować w innych konkursach z nagrodami w strefach sportowych, gdzie rozgrywały się mecze hokejowe 1x1 , biegi parami.