Zajęcia robotyki rozwijające umiejętności informatyczne - grupa 1.

26 kwietnia uczniowie klas pierwszych zakończyli realizację zajęć prowadzonych w ramach Projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II.

“Zajęcia robotyki rozwijające umiejętności informatyczne”, w których uczestniczyli pierwszoklasiści, odbywały się w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów, związanych z programowaniem i robotyką. Uczniowie mieli szansę na skorzystanie z programów i aplikacji takich, jak: Scratch, code.org, Scottie Go oraz programowanie i sterowanie robotem edukacyjnym DASH.

Podczas zajęć uczniowie wykazywali duże zaangażowanie. Brali aktywny udział w zajęciach i chętnie w nich uczestniczyli. Rozwijali swoją kreatywności, m.in. za pomocą myślenia logicznego i strategicznego, wyobraźni, pamięci, orientacji przestrzennej, rozwiązywania problemów, koncentracji uwagi – koniecznych do wykorzystania podczas zajęć.

Ostatnie zajęcia to podsumowanie zdobytych umiejętności, wręczenie dyplomów i zabawa na podłodze interaktywnej.