WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO

3-5 minut...tyle mamy czasu, aby uratować życie poszkodowanemu w wypadku, którego serce przestało bić... Tego, i wielu innych niezmiernie istotnych i cennych informacji mogliśmy się dowiedzieć od zaproszonego do naszej szkoły ratownika medycznego - Pana Seweryna Hahn.

12 maja 2023 r. uczniowie klasy 4b wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej, z resuscytacją krążeniowo-oddechową (RKO) oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

Bardzo dziękujemy Panu Ratownikowi za spotkanie.

Wychowawca Joanna Rychter