Uczniowie naszej szkoły na warsztatach językowych Euroweek w Międzygórzu

W dniach 27.03. - 31.03.2023 grupa uczniów z naszej Szkoły wraz z opiekunkami, p. Moniką Wnętrzak i p. Dorotą Studnicką, udała się na warsztaty językowe Euroweek do Międzygórza. Miejscowość ta została w roku 2022 wybrana jako najpiękniejsza wieś na Dolnym Śląsku. Ze względu na architekturę, zwana jest też "Małą Szwajcarią".
Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomoże przygotować dzieci i młodzież do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski.
Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród naszych uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie:
  • Rozwijanie zdolności przywódczych;
  • Budowanie pewności siebie;
  • Promocja nauki języków obcych;
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim;
  • Integracja wielokulturowa;
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych.
Warsztaty były prowadzone przez wolontariuszy pochodzących z Filipin, Nigerii, Meksyku, Zimbabwe, Gruzji, Wietnamu, Turcji, Martyniki oraz Zanzibaru. Szczegółowa fotorelacja znajduje się na Facebook'u naszej Szkoły.