Szkolne Koło Caritas zakończyło dwudniową wycieczkę na Klimczok

"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności." – Jan Paweł II Szkolne Koło Caritas zakończyło dwudniową wycieczkę na Klimczok (19-20.06.2023r.).
Przez dwa dni uczestnicy wyprawy mieli okazję m.in., wyjechać kolejką gondolową na Szyndzielnię, posłuchać przy zapalonym ognisku, fascynujących opowieści o wymagającej pracy ratowników górskich GOPR, podziwiać piękny zachód oraz wschód słońca, a także rozgwieżdżone niebo nad Kotliną Żywiecką. Dziękujemy Panu Michałowi, za mnóstwo ważnych informacji i podzielenie się z nami doświadczeniem pracy w górskim pogotowiu. Dziękujemy Panu Markowi, za opiekę na górskim szlaku. Dziękujemy także Schronisku PTTK na Klimczoku, za miłą gościnę.

Opiekunowie SKC