Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego przesłaniem jest propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej.

Symbolem tego Dnia jest kolor niebieski . W związku z tym, w naszej szkole przygotowano lekcje wychowawcze mające na celu poszerzenie świadomości wśród społeczności uczniowskiej. W tym roku lekcje te prowadzone były w sposób praktyczny. Po obejrzeniu krótkiego filmiku uczniowie zapisywali krótki tekst, zapinali guziki i układali klocki lego w rękawicach kuchennych. Ponad to musieli jednocześnie wykonywać zadanie matematyczne i słuchać opowiadania lub audycji radiowej. Uczniowie na własnej skórze mogli doświadczyć, jaki wpływ na nasze funkcjonowanie może mieć nadmierna ilość różnych bodźców.