Spotkanie z przedstawicielem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji

W dniu 27 maja w naszej szkole klasy integracyjne miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły trudności, jakie wynikają z niepełnosprawności ruchowej i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji jest organizacją mającą na celu zwiększenie indywidualnej i społecznej niezależności oraz poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku inwalidzkim (w tym poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje nasz układ ruchu, jakie mogą być przyczyny niepełnosprawności ruchowej oraz mieli okazję poznać sposób, w jaki można pomóc osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim podczas przewrócenia się. Spotkanie było urozmaicone aktywnością uczniów, którzy chętnie zadawali pytania i wykonywali ćwiczenia. Dla wielu uczniów oraz nauczycieli był to moment do przemyśleń i spojrzenia na kwestię niepełnosprawności ruchowej pod innym kątem.