Spektakl „Legendy Orła Białego”

W dniu 15 marca uczniowie klas 5b i 5c mieli okazję obejrzeć spektakl „Legendy Orła Białego” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Przedstawienie nawiązywało do najdawniejszych dziejów Polski i początków polskiej tożsamości, umiejętnie wprowadzając widzów w klimat wczesnego średniowiecza. Wątki stylizowane mową archaiczną przeplatały się z legendami i faktami historycznymi. Podczas spektaklu przypomniano legendarne postacie: Popiela, Piasta Kołodzieja i jego żonę, Lecha, Czecha i Rusa, Kraka i jego córkę Wandę. Wspomniano także ważne wydarzenia, takie jak ślub Mieszka z Dobrawą, chrzest Polski, postrzyżyny Siemowita, czy koronację Bolesława Chrobrego. Uczniowie z uwagą oglądali inscenizację, podziwiali ciekawą scenografię, efekty świetlne oraz kostiumy. W roli postaci historycznych wystąpili też sami widzowie, co niewątpliwie dodało atrakcyjności przedstawieniu.