Serdecznie gratulujemy laureatom Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”

Miło nam poinformować, że prace plastyczne uczniów z Naszej Szkoły zostały nagrodzone i wyróżnione w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mieszkam w Beskidach”. Celem konkursu było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej, a także zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony to główna inspiracja jaką organizatorzy zaproponowali uczestnikom konkursu.

Jury XXIX MKP „Mieszkam w Beskidach” poinformowało, że w bieżącej edycji konkursu wzięło udział około sześciu tysięcy uczestników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Cieszymy się, że wśród tak wielkiej liczby nadesłanych na konkurs prac jury dostrzegło prace naszych uczniów.

W starszej grupie wiekowej nagrody zdobyły:

I miejsce- Gabriela Kowalska z klasy V D

II miejsce- Martyna Wojewodzic z klasy VII H

II miejsce - Olaf Matejko z klasy VIII i

III miejsce- Milena Mikołajek z klasy V B

Wyróżnienie – Emilia Błachut z klasy V B

Dodajmy, iż w tym roku laureaci konkursu nie otrzymali nagród, gdyż z uwagi na panującą sytuację, jury konkursu postanowiło, iż środki finansowe przeznaczone na ten cel będą wykorzystane na zakup przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla dzieci z Ukrainy.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy im dalszych sukcesów.