Relacja z zajęć robotyki rozwijających umiejętności informatyczne grupa 3

Podczas ostatnich spotkań na zajęciach z robotyki gr III uczniowie uczyli się posługiwać robotem edukacyjnym DASH. Pokonywali wspólnie utworzone trasy realizując przy tym dodatkowe zadania. Następnie podzieleni na dwa zespoły konstruowali skomplikowany tor przeszkód dla drużyny przeciwnej.

Uczestnicy zajęć mieli również okazję wykonywać różnorodne zadania z wykorzystaniem podłogi interaktywnej. Każdy uczeń miał szansę wybrać rodzaj ćwiczenia, które go interesuje i zaproponować daną aktywność całej grupie. W ten sposób uczniowie wyszukiwali różnice na przedstawionych ilustracjach, wskazywali flagi podanych państw, rozwiązywali ćwiczenia matematyczne, rozgrywali mecze piłki nożnej, grali w cymbergaja, malowali za pomocą ruchów całego ciała itp.