Projekt edukacyjny "Emocja"

"Nasza wyobraźnia jest jak sen,
możesz być w nim noc i dzień!
Ona nas zaprowadzi także do marzeń,
z nią zawsze będziemy mieć dużo wrażeń!"

Gdzie zatem mieszka wyobraźnia?
"(...) wyobraźnia jest zdolnością do tworzenia i przywoływania wyobrażeń oraz myśli". Według biologii wyobraźnia mieści się w prawej półkuli mózgu i jest nieodłącznym elementem ludzkiej świadomości.

Z uwagi na magiczny czas bożonarodzeniowy klasa 3 c obchodziła swoją klasową wigilijkę łącząc zarazem założenia projektu edukacyjnego "Emocja". Stworzyliśmy kreatywne drzewko marzeń. Pierniczki i płatki śniegu służyły nam jako zawieszki do drzewka i to na nich dzieci namalowały bądź opisały swoje największe noworoczne marzenia i postanowienia.
Podczas realizacji modułu II oglądaliśmy świat przez różowe okulary, krok po kroku rozbudzaliśmy swoją wyobraźnię i fantazję. Moduł o wyobraźni bardzo nam się podobał. To była super zabawa. Czekamy na kolejne zadania !