“Opowieści kredką i węglem w andrychowskim parku”

15 czerwca, korzystając z pięknej, już prawie letniej pogody, uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły wybrali się na plener malarski do parku miejskiego w Andrychowie. Na swoich rysunkach mogli utrwalić piękne kształty majestatycznych modrzewi, kasztanowców, świerków, cyprysów, starych magnolii, klonów i platanów. Niektórzy inspiracji szukali nad stawem, w którego tafli malowniczo odbijały się korony wierzb płaczących. Inni zainteresowali się dzikim ptactwem pływającym po stawie lub odważnie przechadzającym się wśród spacerowiczów. Wielu za temat swojej pracy wybrało wizytówkę naszego miasta – Pałac Bobrowskich, próbując przedstawić na swoich szkicach klasycystyczne, szlachetne formy budynku i piękne architektoniczne detale.

Korzystając z okazji młodzi artyści odwiedzili też andrychowską Galerię Sztuk, by obejrzeć wystawę „ JANUSZ KSIĄŻEK „HANS” | RYSUNEK”

W plenerze wzięli udział: Julia Żmudka, Helena Kądziołka, Emilia Dwornik, Liliana Wojewodzic, Marta Pietras, Lena Korolczuk, Aleksandra Mikołajek, Paulina Kudzia, Zofia Zoń, Nikola Bogunia, Julia Majdak, Emilia Błachut, Milena Mikołajek, Wojciech Kłobuch, Martyna Napora, Lena Majewska, Zofia Bielecka, Iga Drąg, Wiktoria Małysiak.