Mamy finalistów Historycznego Konkursu Tematycznego!

Etap wojewódzki Konkursu odbył się 15 kwietnia w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” w Krakowie. Polegał on na ustnym zaprezentowaniu pracy, którą uczniowie przygotowywali do etapu rejonowego.

Gratulujemy naszym uczniom – Milenie Jaworskiej (klasa 8d) i Wiktorowi Majewskiemu (klasa 8a) uzyskania tytułu finalistów Tematycznego Konkursu Historycznego „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939 – 1940”.

Milena zmierzyła się z tematem „Z Andrychowa pod Tobruk. Wojenne losy synów Ziemi Andrychowskiej – żołnierzy Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich”. Wiktor w pracy „Do końca wierni Polsce. Wojenne losy braci Herzogów”, zdecydował się opisać historię jednej z najsłynniejszej w naszym regionie rodziny.

Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadli przed wojewódzką komisją konkursu, odpowiadając na trudne pytania dotyczące historii XX wieku.

Opiekun: p. Monika Dudka

Gratulujemy!