SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIE

18 lutego odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza
i dzieje oręża polskiego”, w którym naszą szkołę reprezentowało aż sześcioro uczniów...

i dzieje oręża polskiego”, w którym naszą szkołę reprezentowało aż sześcioro uczniów:

Magdalena Gwiżdż (6f),

Paulina Sordyl (6f),

Iwo Babiński (8b),

Szymon Gwiżdż (8a),

Hubert Rupik (8b),

Antoni Zajdel (8b).

W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z tematem „Od Cedyni do Orszy 972 – 1514”. Test konkursowy był niezwykle trudny, składał się z pytań dotyczących historii Polski oraz historii wojskowości. Tym bardziej jesteśmy dumni z czwórki naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Są to:

Magdalena Gwiżdż (6f),

Iwo Babiński (8b),

Hubert Rupik (8b),

Antoni Zajdel (8b).

Nasi uczniowie to jedyni uczniowie z gminy Andrychów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu. Warto także podkreślić, że po etapie rejonowym zajęli czołowe miejsca na poziomie województwa – Antoni Zajdel zajął 2 miejsce w Małopolsce, Hubert Rupik i Iwo Babiński zajęli 3 miejsce.

Opiekun: p. Monika Dudka

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który odbędzie się 14 kwietnia.