Laboratoria przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała wsparcie w kwocie aż 194 800 zł !

Za otrzymane wsparcie finansowe zakupiliśmy sprzęt do nauki robotyki (roboty, klocki do konstruowania, peny 3D, mikroskop z wyposażeniem i akcesoriami), sprzęt audio video (m.in. mikrofony, mikser,dyktafon, głośniki), ponadto w ramach wyposażenia podstawowego m.in. lutownicę, drukarkę 3D, kamerę, gimbal.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.