Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_866c1e719d71c3a956fffa1231787a8a, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Dzień Patrona Szkoły

W dniu 4 marca klasy 4-8 przygotowywały projekt związany z Dniem Patrona Szkoły "Kopernik - patron czwórki". Celem projektu było wzbogacenie wiedzy o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika, kultywowanie tradycji szkolnej związanej z patronem szkoły, rozwijanie indywidualnych umiejętności i talentów uczniów, zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności współpracy w zespole, a przede wszystkim integracja społeczności szkolnej po tak trudnym czasie izolacji spowodowanej pandemią.

Uczniowie obejrzeli film "Mikołaj Kopernik, wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię", a następnie wirtualnie wędrowali po opuszczonej szkole w poszukiwaniu zaginionego dzieła (escape room). Kolejnym zadaniem było jak najwierniejsze odwzorowanie postaci Mikołaja Kopernika i wykonanie piernika toruńskiego. Wszystkie klasy spisały się na medal. Wybór najlepszych prac okazał się niezmiernie trudny dla jury. Materiał fotograficzny odzwierciedla ich piękną pracę. Dzień uświetnił apel na którym odbył się spektakl teatralny "Spojrzenie na Kopernika" zorganizowany przez koło teatralne pod kierunkiem pani Alicji Kani.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - „Postać Mikołaja Kopernika” 4-6

„Spojrzenie na Kopernika" Szkolne Koło Teatralne SP4