Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest co roku 21 marca. Dlaczego właśnie wtedy? Data ta nie jest bez znaczenia, mianowicie jest to 21 dzień trzeciego miesiąca - co symbolizuje “wyjątkowość potrójnego powtórzenia (trisomii) 21 chromosomu, które powoduje Zespół Downa”. Chromosom ten kształtem przypomina skarpetkę, dlatego to właśnie ona stała się symbolem tego dnia.

W tym roku ze względu na zbliżające się rekolekcje, Dzień Kolorowej Skarpetki obchodziliśmy w naszej szkole 17 marca. Nasi uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do tej akcji, ubierając kolorowe skarpetki „nie do pary”, wyrażając w ten sposób radość, tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa.