Dni Patrona Szkoły, Mikołaja Kopernika

Dni Patrona Szkoły,  Mikołaja Kopernika
W tym tygodniu obchodzimy uroczyście Dni Patrona Szkoły. W tym roku nasze szkolne świętowanie ma szczególny charakter ze względu na 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Nauczyciele i uczniowie uczestniczą w wielu wydarzeniach upamiętniających naszego wybitnego patrona oraz w imprezach towarzyszących związanych z astronomią.

Uczniowie młodszych klas bawili się w Mobilnym Planetarium i przygotowali rewelacyjny pokaz mody kosmicznej!! Dzieci zaśpiewały też na apelu piosenkę "Zoom, zoom, zoom, we're going to the Moon," którą przygotowały ze swoja panią od angielskiego. Na korytarzach szkoły pojawiła się wystawa wspaniałych prac zrobionych przez młodszych uczniów: rakiety i roboty oraz prace plastyczne upamiętniające postać Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas I - III spisali się na medal!

Uczniowie klas starszych wzięli udział w spacerze edukacyjnym wzdłuż ulicy Włókniarzy, gdzie ustawione zostały stanowiska związane z planetami Układu Słonecznego, rozmieszczone z zachowaniem poprawnej skali i odległości.

Naszą szkołę odwiedziła też Fabryka Kreatywności z fascynującym pokazem doświadczeń fizycznych i chemicznych.Był huk, dym, płominie, śmiech i świetna zabawa! Uczniowie wykonywali też prace plastyczno-techniczne obrazujące planety Układu Słonecznego.

Przed nami dalsze imprezy związane z wybitnym patronem szkoły, Mikołajem Kopernikiem: śniadanie z Kopernikiem, konkursy wiedzy o patronie i szkole, prace plastyczne, techniczne, konkursy literackie i galaktyczny turniej sprawnościowy!

Śledźcie nas w najbliższych dniach i oglądajcie relacje z tych wydarzeń!!!

Zapraszamy do obejrzenia kartek urodzinowych z życzeniami z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika wykonanych przez klasy 1-3 po kliknięciu TUTAJ.