Czwartoklasiści z Czwórki na 103 urodzinach u św.Jana Pawła II !

To były Urodziny wyjątkowe! Wzruszone było nawet niebo, bo i deszczyku nie poskąpiło :) . Wędrówkę Szlakiem Papieskim w Wadowicach - mieście Świętego, rozpoczęliśmy od małego spacerku po Parku Miejskim, a tam niespodziewani goście - rodzinka dzików na śniadaniu:).
Potem były pyszne kremówki i inne co nieco w miejscowej kawiarence. Po tym urodzinowym przyjęciu spacer do klasztoru ojców Karmelitów Bosych na Górce, gdzie o związkach tego miejsca z Karolem Wojtyłą opowiedział dzieciom kustosz Sanktuarium o. Leszek. Wreszcie dotarliśmy do najważniejszego miejsca: dom rodzinny Papieża Polaka i parafialny kościół przy wadowickim Rynku (dziś plac im. Jana Pawła II). Dzieci mogły wejść do Bazyliki na osobistą modlitwę i poszukać znaków łączących to miejsce z Papieżem. Wreszcie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku św.Jana Pawła II i tuż przed 12.00 wspólne z innymi urodzinowymi gośćmi, uroczyste odśpiewanie "Barki" przed Bazyliką Ofiarowania N.M.P. I choć uroczystości urodzinowych w Wadowicach to był dopiero początek, trzeba było już wracać. Może na ciąg dalszy wybierzemy się już osobiście...