Aktywna Tablica SPE - otrzymaliśmy spore wsparcie finansowe w ramach rządowego Programu

Z radością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach projektu Aktywna Tablica SPE. Na podstawie rekomendacji Zespołu do spraw oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Programu Wojewoda Małopolski podjął decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego dla naszej szkoły. Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach.

Program umożliwia stworzenie w Twojej szkole miejsca przeznaczonego do nauki i stymulowania rozwoju uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w kwocie 34 849,98 zł plus 10 870,00 zł wkładu własnego.

W ramach dofinansowania zakupiliśmy 2 monitory interaktywne, oraz liczne programy edukacyjno - terapeutyczne. Pomoce dydaktyczne, oprogramowanie i narzędzia do terapii pozwolą nauczycielom, terapeutą na szeroką i nowoczesną pomoc naszym uczniom ze specjalnymi potrzebami. Zakupy w ramach pomocy pozwolą na pracę grupową jak i indywidualną. Materiały dydaktyczne mają na celu wsparcie rozwoju kompetencji emocjonalnych uczniów, samodzielność, samoświadomość. Z programami multimedialnymi można pracować zarówno w czasie nauki stacjonarnej oraz podczas zajęć online, co pozwoli na trwałą zmianę myślenia o TIK i metodach jego wykorzystania na odległość. Sale dydaktyczne, gabinety specjalistów, które zostaną wyposażone w zakupione pomoce zyskają szansę, by być zbliżone do takich z jakich korzystają ich rówieśnicy, którzy rozwijają się w sposób harmonijny. Pomoce, które zakupiliśmy w ramach pomocy doskonale wpisują się w organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz nabywania i kształcenia kompetencji kluczowych.