Żywa lekcja historii „Średniowieczni rycerze i ich zwyczaje”

Czym charakteryzował się średniowieczny rycerz? Ile ważyła zbroja? Czym był kodeks rycerski?

Na te i inne pytania odpowiedzieli członkowie bractwa Kerin, które 24 marca gościło w naszej Szkole. Uczniowie klas IV – VI wzięli w tym dniu udział w wyjątkowej lekcji – żywej lekcji historii „Średniowieczni rycerze i ich zwyczaje”.

W trakcie zajęć uczniowie poznali etapy rycerskiej kariery, dowiedzieli się, w jaki sposób walczono w średniowieczu, a także jakimi zasadami kierowali się rycerze. W roli aktorów wystąpili sami uczniowie, którzy chętnie zakładali przygotowane dla nich kostiumy i rekwizyty.

Ciekawa i humorystyczna opowieść, wykorzystanie prawdziwych eksponatów i strojów z epoki pozostawiły w uczniach przekonanie, że historia nie przeminęła, ale jest fascynującą przygodą, w której mogą wziąć udział.