Z wizytą u funkcjonariuszy PSP w Andrychowie

30 września 2022 r. uczestnicy Klubu Poszukiwaczy Odpowiedzi wraz z opiekunkami, udali się w odwiedziny do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Andrychowie. Panowie strażacy, mimo swoich codziennych obowiązków, znaleźli czas dla uczniów naszej szkoły. Zapoznali klubowiczów z tajnikami trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy strażaka, przekazali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań, udzielili wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, przedstawili podstawowe zasady postępowania w przypadku wypadku lub pożaru w szkole czy w domu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska wyposażenie wozu strażackiego, niektóre elementy ekwipunku strażaka, które mogli mieć w swoich dłoniach. Każdy chętny mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki. Klubowicze dowiedzieli się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i ogólny numer alarmowy – 112. Duże wrażenie na uczniach zrobiła możliwość uczestniczenia w kontrolowanej akcji – zadymione pomieszczenie.

Zdobyta wiedza i uzyskane odpowiedzi na wszystkie zadane przez klubowiczów pytania, pozostaną na długo w ich pamięci. Wizyta w JRG u panów strażaków dostarczyła niezapomnianych przeżyć. Bardzo dziękujemy i życzymy bezpieczeństwa podczas pracy i opieki patrona – świętego Floriana.

Poniżej zdjęcia oraz film: