Wycieczka klasy 4c do Wadowic

W dniu 21 czerwca uczniowie klasy 4c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Miejskiego w Wadowicach. Mieli okazję uczestniczyć w najpopularniejszych w ofercie muzeum warsztatach „Wspomnienia niebieskiego mundurka”, podczas których zostali wprowadzeni w klimat przedwojennej szkoły. Najpierw zapoznali się z dawnym programem nauczania, przedwojennymi metodami wychowawczymi, a także obejrzeli stare szkolne podręczniki. Następnie sprawdzili swoje umiejętności w sztuce kaligrafii oraz wykonali proste zabawki, jakimi dawniej bawiły się dzieci. W wadowickim przedwojennym gimnazjum uczono m.in.: greki i łaciny, dlatego uczniowie na warsztatach doskonalili pamięć, ćwicząc wymowę łacińskich maksym. Na koniec każdy mógł przebrać się w strój z okresu dwudziestolecia międzywojennego i wykonać pamiątkowe zdjęcie.