Wycieczka klasy 4c do pięknej Lanckorony!

W dniu 14 czerwca klasa 4c wraz z opiekunami brała udział w wycieczce do Lanckorony. Pierwszym punktem wyprawy był Gminny Ośrodek Kultury, w którym uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych polegających na zdobieniu płóciennych plecaków. Dzięki warsztatom rękodzieła, sami mogli wykonać swoje oryginalne pamiątki z wycieczki. Kolejnym punktem było zwiedzanie Izby Regionalnej oraz spacer po rynku.

Izba Regionalna mieści się w domu, który stanowi modelowy przykład architektury lanckorońskiej. W środku czekają na zwiedzających opowieści o dawnym życiu mieszkańców, makieta rynku, meble, obrazy, przedmioty codziennego użytku oraz sprzęty wykorzystywane w gospodarstwie. Szczególną uwagę uczniów zwrócił pochyły rynek – jeden z najpiękniejszych w Polsce. Zachowała się na nim zabudowa z XIX wieku z charakterystycznymi parterowymi drewnianymi domkami.

Na koniec uczestnicy udali się pieszo pod ruiny zamku zbudowanego w czasach Kazimierza Wielkiego. Do naszych czasów zachowały się niestety tylko fragmenty muru tarczowego oraz fundamenty wież. Nie oddają one oczywiście pełnej świetności zamku, ale dają pewne wyobrażenie o tym, jak wspaniała była to niegdyś budowla.