WYCIECZKA KLASY 4C DO MUZEUM HISTORYCZNO – ETNOGRAFICZNEGO W ANDRYCHOWIE

2 czerwca uczniowie klasy 4c wzięli udział w wycieczce do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Andrychowie. Placówka bierze w tym roku udział w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. Zbiory powstały w oparciu o autentyczne zabudowania mieszkalne i gospodarskie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć przedmioty codziennego użytku takie jak: komody, szafy, łóżka, biurka. W zachowanym układzie wnętrz zwiedzili kuchnię, salon, jadalnię oraz kancelarię dawnego tartaku. Z oryginalnych sprzętów, przedmiotów i pamiątek rodzinnych uczniowie mogli wyczytać ślady historii przedwojennego Andrychowa i doświadczyć codzienności jego mieszkańców.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę p. Iwony Dyli za oprowadzenie nas po Muzeum.