Warning: PHP Startup: open(//tmp/sess_01edf8aa557e7db6e341226f835d600d, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 42

Warning: PHP Startup: Failed to read session data: files (path: //tmp) in /index.php on line 42

Wycieczka klas 4c i 4d do Kopalni Soli w Bochni

19 maja uczniowie klas 4c i 4d pod opieką wychowawczyń wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy na uczniów czekało wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Campi okazał się wielkim przeżyciem. Zwiedzanie rozpoczęło się przejazdem kolejką wzdłuż podłużni August. Dzięki holograficznym i interaktywnym inscenizacjom oraz słuchowiskom, uczestnicy poznali historię kopalni, średniowieczne techniki wydobywania soli oraz etapy pracy górnika. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi, gdzie na uczniów czekała.... sama patronka kopalni. Uczniowie mieli poczucie wyprawy w czasie, a dzięki ekspozycjom multimedialnym mogli spotkać się z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha. Była to piękna przygoda i niecodzienna lekcja historii.

Opiekunowie: p. M. Dudka, p. A. Górska, p. L. Siwek, p. M. Trzepaczka.